YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ ALİ KEMAL BOYNUKALIN’DAN 19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Karaman-Organize-Sanayi-51

Karaman Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kemal Boynukalın 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramının 101'inci yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Boynukalın yazılı mesajında; "Bizler için büyük öneme sahip olan 19 Mayıs'ı bu sene buruk kutluyoruz. Türk Milleti açısından Devletimizin doğuşunun başlangıcı olan bir gündür ve milletimiz için çok büyük anlam ve öneme sahiptir.

Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına inanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, Samsun'dan başlayarak bütün ülkeye ve insanlarımıza yansıyan kutlu bir mücadelenin meşalesini yakmıştır. Başlatılan milli mücadelede, milletimiz canı pahasına düşmanla mücadele ederek bağımsızlığını kazanmıştır. 

İstiklal mücadelemizin sembolü olan 19 Mayıs'ın Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, geleceğimizin teminatı ve umudumuz olan gençlere verilen önemin de en büyük göstergesidir.

Bu düşünceler kapsamında bütün gençlerimizin bayramını kutluyor, gazilerimizi ve şehitlerimizi şükranla, minnetle ve rahmetle anıyorum” ifadelerini kullandı.
 

Paylaş: