KIRGIZ TİCARET HEYETİ KARAMAN'DA SANAYİCİLERLE BULUŞTU

Karaman-Organize-Sanayi-41

Türk- Kırgız İş Geliştirme Forumu kapsamında ilimizde bulunan Kırgızistan heyeti, Karaman OSB Toplantı Salonunda Karamanlı iş adamları ve sanayicilerle buluştu.
Karaman Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya, Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker, Kırgızistan’ın Türkiye Büyükelçisi Kubanıçbek Ömüraliyev, Kırgızistan Chuy Bölge Valisi Altinbek Namazaliyev, Kırgızistan Cumhuriyeti Milletvekili Bütçe Finans Komisyonu Başkanı Emil Toktoshev, Kırgızistan Serbest Bölgeler Genel Müdür Yardımcısı Miradil Bakhasev, OSB Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyelerİ, Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Gökhan Alkan ve iş insanlarından oluşan heyet katıldı.
Kırgızistan İş heyeti; Türkiye -Kırgızistan arasında süren gelen ebedi dostluk ve ticari iş birliği anlaşmalarının iki ülke arasındaki ticaretin geliştirilmesi Türk Yatırımcı ve iş adamlarının ülkelerinde ticaret yapmalarını kolaylaştıran ortam sağladığını vurguladı.
Karaman Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulunu Temsilen toplantıda bulunan Esat Şen, Kırgız Kardeşlerimizi ağırlamaktan onur ve gurur duyduk. Kırgız ve Karamanlı sanayicilerimiz bir araya getirdik. Sorularına muhataplarından cevaplar getirildi. Bu toplantı sonrası iki ülke arasında ticari faaliyetlerin artacağı kanaatindeyim.
 

Paylaş: